Ogłoszenia parafialne na 6 tydzień zwykły

Niedziela, 11 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na 6 tydzień zwykły

UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Okres zwykły - Kościół przyjmuje dary Ducha i wzrasta w poznaniu swego Mesjasza – Syna Bożego.

Wspólnota Kościoła wobec „trądu” grzechu.

KALENDARZ:
w tym tygodniu obchodzimy dzisiaj 6 Niedzielę zwykłą i 32 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO; ŚRODĘ POPIELCOWĄ; a za tydzień I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU.

SŁUŻBA BOŻA:
Dzisiaj, 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz adoracja Najświętszego Sakramentu między Mszami Świętymi, a w poniedziałek i wtorek od godziny 17.00 do godziny 18.00.

W ŚRODĘ POPIELCOWĄ:
* tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia a nie rozpoczęli 60-tego obowiązuje post ścisły, czyli spożycie trzech posiłków w ciągu dnia, w tym tylko jednego do syta:
* natomiast wszystkich, którzy ukończyli 14 roku życia do jego końca obowiązuje abstynencja od spożywania pokarmów mięsnych.

* rozpocznie się święty czas Wielkiego Postu i okres Komunii Świętej wielkanocnej, a także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
*w tym dniu Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 8.30, 16.30 i 18.00.
* o
fiary kolekty, które w tym dniu złożymy są przeznaczone na cele charytatywne.

Podczas Wielkiego Postu, w piątki o godzinie 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 8.15 i 10.45.

INFOMACJE: Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Mariusza Szymańskiego.

Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodził swoje imieniny, jubileusze i rocznice oraz wszystkim gościom łączącym się z nami w wyznawaniu wiary.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.