Ogłoszenia parafialne na oktawę Narodzenia Pańskiego

Niedziela, 24 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na oktawę Narodzenia Pańskiego

UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA
OKRES ADWENTU - Kościół woła do swego Oblubieńca: „Przyjdź, Panie Jezu!”
IV tydzień Adwentu
Kościół jest domem, w którym zamieszkał sam Bóg.

* KALENDARZ:
DZISIAJ: 4 niedziela Adwentu, która zakończy okres Adwentu, w tym dniu swoje urodziny będzie obchodził I Biskup Toruński, Andrzej Suski.

OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO - Kościół świętuje początek swojego odkupienia

PONIEDZIAŁEK, uroczystość Narodzenia Pańskiego, rozpocznie Oktawę Narodzenia Pańskiego; WTOREK, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika; ŚRODA, święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty; CZWARTEK, święto Świętych Młodzianków Męczenników, 71 rocznica śmierci księdza Józefa LEDÓCHOWSKIEGO, posługującego w Kiełpinach od 1908 do 11 września 1924 roku; PIĄTEK, SOBOTA, dni w czasie oktawy; ZA TYDZIEŃ NIEDZIELA, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

* SŁUŻBA BOŻA:
DZISIAJ: o godzinie 23:30 czuwanie modlitewne przed Pasterką; PONIEDZIAŁEK, o północy, tzw. PASTERKA, o godzinie 8:30 msza o świcie, o godzinie 11:00 msza w dzień; WTOREK, msze o godzinie 8:30 i 11.00 z obrzędem błogosławieństwa owsa; ŚRODA, od godziny 16.30, modlitwa różańcowa, Msza Święta oraz spotkanie opłatkowe dla członkiń Róż Żywego Różańca i Kół Koronkowych; SOBOTA, 8:30 Komunia Święta i kolęda u chorych i starszych w parafii; NIEDZIELA, parafialne wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego od godziny 10.30 nowenna modlitwy i Msza Święta o godzinie 11.00. Od godziny 18.00 swoje święto patronalne będą obchodzić członkowie i sympatycy Ruchu Rodzin Nazaretańskich Diecezji Toruńskiej. O godzinie 23.30, nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

* INFOMACJE: Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy zatroszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła. W imieniu własnym i wspólnoty parafialnej serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowali elementy dekoracji świątecznej oraz ją wykonali. W tym tygodniu do sprzątania Kościoła i otoczenia wokół niego zapraszam rodzinę Jana Mroczkowskiego.

* Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodził swoje imieniny, jubileusze i rocznice, oraz wszystkim gościom łączącym się z nami w wyznawaniu wiary, i wypoczywającym na terenie naszej parafii .

Obrzęd błogosławieństwa rodzin w ich domach i rozmowa duszpasterska

Czwartek, 28 grudnia 2023, 14:00 Kolęda Grądy.

Piątek, 29 grudnia 2023, 9:00 Kolęda Tarczyny;

Sobota, 30 grudnia 2023, 8:30 Komunia Święta i kolęda u chorych i starszych w parafii.

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.