Ogłoszenia parafialne na 3 tydzień Adwentu

Niedziela, 17 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na 3 tydzień Adwentu

UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA
OKRES ADWENTU -
Kościół woła do swego Oblubieńca: „Przyjdź, Panie Jezu!”
III tydzień Adwentu
Prawdziwa radość wypływa z dziękczynienia za wielkie dzieła Boże.

* KALENDARZ:

DZISIAJ: 3 niedziela Adwentu - nazwa „Gaudete” pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście – „Gaudete in Domino semper. Iterum dico: Gaudete”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu. Jeszcze raz powtarzam – Radujcie się”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.
Podczas mszy obrzęd błogosławieństwa figurek Dzieciątka Jezus, które znajdą się w domowych szopkach.
Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Codziennie będziemy kierowali do Boga modlitwę za rodziny i przygotowujących się do małżeństwa.

ZA TYDZIEŃ: 4 niedziela Adwentu, która zakończy okres Adwentu, w tym dniu swoje urodziny będzie obchodził I Biskup Toruński, Andrzej Suski.

* SŁUŻBA BOŻA:
CODZIENNIE przed mszami w dni powszednie śpiewamy „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Od poniedziałku do soboty rano tradycyjne roraty i wieczorem nabożeństwo adwentowe;
ADEWNTOWA SPOWIEDŹ w parafiach: w Wąpiersku, poniedziałek, od godziny 16:00 do 17:00;
w Kiełpinach, wtorek, od godziny 16:00 do 17:00 i od 17:30 do 18:00;
w Lidzbarku Świętego Wojciecha, środa, od godziny 8:30 do 9:30
i od 16:00 do 17:00.
CZWARTEK wieczorem po mszy
Godzina Święta do 18.30;
NIEDZIELA od I Nieszporów Narodzenia Pańskiego rozpocznie się okres Narodzenia Pańskiego. Czuwanie modlitewne przed Pasterką, rozpocznie się o godzinie 23:30.
* DZIEŁA MIŁOSIERDZIA:
u członków POAK można zaopatrzyć się: w
pobłogosławiony opłatek, z Opłatkarni Zgromadzenia Sióstr Pasterek, złożone ofiary będą wsparciem dzieł apostolskich zgromadzenia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

* INFOMACJE: świąteczny wystrój świątyni, zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w jego przygotowaniu w piątek od godziny 15.00.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła. W tym tygodniu do sprzątania Kościoła i otoczenia wokół niego zapraszam rodzinę Mirosława Remus.

* Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodził swoje imieniny, jubileusze i rocznice, oraz wszystkim gościom łączącym się z nami w wyznawaniu wiary, i wypoczywającym na terenie naszej parafii .

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.