Ogłoszenia parafialne na 16 tydzien zwykły

Niedziela, 23 Lipiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na 16 tydzien zwykły

* Dzisiaj, obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Temat wybrany przez Ojca Świętego brzmi: „Jego miłosierdzie na pokolenia i pokolenia” (Łk 1,50), rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Podziękujmy Bogu za bezpieczne podróże i ofiarujmy - 1 grosz za każdy 1 kilometr przejechany w minionym roku bez wypadku - na środki transportu dla misjonarzy.
W poniedziałek, wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy, patronki samorządowców.
* We wtorek, święto Świętego Jakuba, Apostoła, wspomnienie Świętego Krzysztofa, parafialne wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.
* W środę, wspomnienie Świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny.
* W czwartek, comiesięczne spotkanie członków Róż Żywego Różańca.
* W sobotę, święto Świętych Marty Marii i Łazarza.
* W lipcu celebrujemy nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusowej.
* Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła Chrystusowego.
* Zakończyli sprzątanie Kościoła i otoczenia wokół niego mieszkańcy Kiełpin, a rozpoczną  W tym tygodniu Mieszkańcy Tarczyn do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Józefa Puczyńskiego.

* Zapraszam do udziału:
- w spotkaniach z księdzem Johnem Bashoborą w Grążąwach poniedziałek 24 VII - wtorek 25 VII 2023, Program spotkania na tablicy ogłoszeń.

- w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. We wtorek 1 sierpnia 2023r. po Mszy św. o godzinie 7.00 , tym razem z parafii Świętego Wojciecha w Działdowie, wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Spotkanie organizacyjne z możliwością zapisania na pielgrzymkę odbędzie się 30 lipca br., po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie oraz u przewodnika grupy ks. Piotra Śliwińskiego.

- w Pielgrzymce po Sanktuariach Francji w terminie 21-29 października 2023 r., informacje nt. pielgrzymki dostępne na stoliku z prasą katolicką.

Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodzi swoje imieniny, jubileusze i rocznice, oraz wszystkim gościom łączącym się z nami w wyznawaniu wiary, i wypoczywającym na terenie naszej parafii .

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.