Ogłoszenia parafialne na V tydzień Wielkanocy

Niedziela, 07 Maj 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na V tydzień Wielkanocy

* Dzisiaj: IV Niedziela Wielkanocna.
* W poniedziałek, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
W środę, parafialne wspomnienie Świętego Wawrzyńca z nowenną modlitwy.
* W piątek, wspomnienie błogosławionej Juty z Bielczyn, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Zapraszam wszystkie pielęgniarki do naszej wspólnoty eucharystycznej na godzinę 18.00.
* W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo fatimskie.
* Za tydzień, VI Niedziela Wielkanocna, diecezjalne obchody święta ku czci patrona rolników Świętego Izydora odbędą się w Sztynwagu koło Grudziądza, w Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich. A w naszej Parafii odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
* Maj jest miesiącem maryjnym, kiedy gromadzimy się na nabożeństwie majowym.
* Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła Chrystusowego, a szczególne podziękowanie składam wszystkim za dbałość o potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i nasze miejsca święte w parafii.
* W tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pani Marii Dąbrowskiej.

Pytania do refleksji nad dzisiejszą Ewangelią J 10,1-10
Czy Pana Boga można zobaczyć? Jak można poznać, że Pan Bóg jest? W jaki sposób możemy pokazać Pana Boga innym?

Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, itp.). Zbiórka będzie miała miejsce przy budynku gospodarczym na terenie parafialnym od 8 maja do 18 maja do godziny 10.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie). Można również włączyć się w to szlachetne dzieło ofiarowując symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Numer konta jest na ulotkach i stronie internetowej www.pro-misio.org.

Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodzi swoje imieniny, jubileusze i rocznice.

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.