Ogłoszenia parafialne na XXVI tydzień zwykły

Niedziela, 25 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI tydzień zwykły

* W tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek, wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego; we wtorek, wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę, wspomnienie Świętego Wacława, męczennika; w czwartek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek, wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w I sobotę, wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

* Zapraszam na:
- we wtorek na miesięczne spotkanie członkinie Róż Żywego Różańca z modlitwą różańcową o godzinie 17.30;
-
Mszę Świętą z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, w piątek o godzinie 18.00.

* W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października dzień wynagrodzenia za wszelkie zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi i rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe pół godziny przed mszami w niedzielę o 8.00 i 10.30, a w tygodniu o godzinie 17.30.

* Zapraszam dzieci do przygotowania w formie plastycznej przedstawienia zwierząt, którymi się opiekują i przyniesienia swoich prac w przyszłą niedzielę na msze podczas których otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

* Podziękowania:
- za troskę o miejsca święte w naszej parafii;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pani Ireny Wielgoszyńskiej.

Pytania do refleksji nad dzisiejszą Ewangelią Łk 16, 19-31:
- Czy bogacz z dzisiejszej przypowieści wyrządził jakieś zło, zrobił coś niedobrego?
- Na czym polegał jego problem?
- Czy żeby być dobrym człowiekiem, wystarczy nie grzeszyć? Nie zrobić niczego złego?