Ogłoszenia parafialne na XXII tydzień zwykły

Niedziela, 28 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII tydzień zwykły

* W tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek, wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela; w sobotę, wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

* W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca z okolicznościowymi modlitwami i nabożeństwami.

* W pierwszy czwartek o godzinie 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach.

* Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież uczące się w szkołach, z okazji rozpoczęcia nowego roku katechetycznego i przygotowania do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (szczególnie I Komunii Świętej i bierzmowania) w pierwszy piątek na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Podczas Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa uczniów i tornistrów i ich przyborów szkolnych.

* Codziennie przed Mszą Świętą oraz w pierwszy piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00 oraz od 20.30 do 23.30 można pojednać się z Ojcem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania – tzw. spowiedzi

* W pierwszą sobotę Komunia Święta u chorych od godziny 8.30.

* Za tydzień odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąpiersku, suma odpustowa o godzinie 12.00.

* W miesiącu sierpniu módlmy się, o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu, abyśmy dawali odważne świadectwo, że życie w trzeźwości jest błogosławione.

* Podziękowania:
- dla mieszkańców wsi Grądy za przygotowanie wieńca żniwnego, chleba, owoców i warzyw przyniesionych do kościoła;
- za troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne zwłaszcza po ostatnich opadach deszczu;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Bernada Truszczyńskiego.