Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świetego Wawrzyńca
Kiełpiny

Ogłoszenia parafialne na XX tydzień zwykły

Niedziela, 14 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XX tydzień zwykły


* Dzisiaj: Dzień Modlitw za Pomordowanych w Obozach, Więzieniach i Łagrach; obchodzimy 36 rocznicę ustanowienia przez św. Jana Pawła II Andrzeja Suskiego biskupem pomocniczym w diecezji płockiej.

* W tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rocznicę „Cudu nad Wisłą – „Bitwy Warszawskiej” oraz święto Wojska Polskiego; w środę, wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera; w sobotę, wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła; za tydzień w niedzielę, nasze parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne plony.

* W poniedziałek, podczas Mszy Świętych będzie obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła. Każdy katolika ma obowiązek uczestniczyć w Mszy Świętej.

* W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 16.00 i po niej będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Kajetanę Małkowską od Ducha Świętego ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, która posługuje na misjach w Zambii.

* Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wieńca żniwnego, chleba, owoców i warzyw przyniesionych do kościoła.

* W miesiącu sierpniu módlmy się, o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu, abyśmy dawali odważne świadectwo, że życie w trzeźwości jest błogosławione.

* Podziękowania:

- dla wszystkich za duchowe zjednoczenie podczas obchodów ku czci naszego Patrona Świętego Wawrzyńca;  
- za troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Arkadiusza Maciejewskiego.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Dawid BOJANOWSKI, zamieszkały w Parafii Świętego Wojciecha w Lidzbarku i panna Dorota PUCZYŃSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.

MSZE ŚWIĘTE

Od poniedziałku do soboty:
18.00

W niedzielne i święta nakazane:
sobota (lub w przeddzień) 18.00 dodatkowa 16.30
niedziela 8.30, 11.00 dodatkowa 9.45

Kościół otwarty codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą

Spowiedź

Pół godziny przed każdą Mszą Świętą

W PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA:
- godzinę przed wieczorną Mszą Świętą,
- od godziny 20.30 do godziny 23.30

W innym czasie ustalonym z kapłanem 

BIURO PARAFIALNE

Czynne po każdej mszy