Ogłoszenia parafialne na XVIII tydzień zwykły

Niedziela, 31 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII tydzień zwykły

* Dzisiaj 24 rocznica śmierci księdza Józefa Witkowskiego - proboszcza w Kiełpinach od 8 grudnia 1971 do 15 grudnia 1987 roku i 9 rocznica rozpoczęcia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w 2013 roku oraz kończy się XXIII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa z modlitwą o codzienną troskę o bezpieczeństwo na drodze. Po mszach obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. MIWA Polska zachęca do udziału w Akcji Święty Krzysztof w ramach której każdy kierowca może podziękować Bogu za bezpieczne podróże przez złożenie ofiary 1 grosza za każdy kilometr przejechany bez wypadku na zakup środków transportu dla misjonarzy, aby dzięki nim mogli nieść Dobrą Nowinę Ewangelii w różnych częściach świata.

* W XVII tygodniu zwykłym będziemy obchodzić: w poniedziałek, wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa I Doktora Kościoła; w I czwartek, wspomnienie Świętego Jana Vianneya, prezbitera; w I sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego; za tydzień w niedzielę, uroczystość ku czci Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika podczas sumy obrzęd błogosławieństwa owoców pracy roju pszczelego.

* Bardzo proszę o obsługę procesji według tradycyjnych zasad, które obowiązywały przed pandemią; o podjęcie funkcji liturgicznych w czasie procesji: przy krzyżu, sztandarach, chorągwiach, latarniach i baldachimie; zapraszam dzieci (z opiekunami najmłodszych) do sypania kwiatków wraz z prowadzącymi paniami oraz ministrantów do posługi liturgicznej.

* Jutra po południu i przez cały wtorek w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny PORCJUNKULI, pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.

* W tym tygodniu przypadają pierwsze środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca z okolicznościowymi modlitwami.

* W miesiącu sierpniu módlmy się, o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu, abyśmy dawali odważne świadectwo, że życie w trzeźwości jest błogosławione.

* Podziękowania:

- za troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Adama Ciesielskiego.