Ogłoszenia parafialne na XVII tydzień zwykły

Niedziela, 24 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII tydzień zwykły

* Dzisiaj obchodzimy: II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, a także rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa z modlitwą o codzienną troskę o bezpieczeństwo na drodze. MIWA Polska zachęca do udziału w Akcji Święty Krzysztof w ramach której każdy kierowca może podziękować Bogu za bezpieczne podróże przez złożenie ofiary 1 grosza za każdy kilometr przejechany bez wypadku na zakup środków transportu dla misjonarzy, aby dzięki nim mogli nieść Dobrą Nowinę Ewangelii w różnych częściach świata.

* W XVII tygodniu zwykłym będziemy obchodzić: w poniedziałek, Święto Świętego Jakuba Większego, Apostoła oraz parafialne wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego; we wtorek, wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP – Dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów; w piątek, wspomnienie Świętych Martę, Marię, Łazarza; za tydzień w niedzielę, rocznice śmierci księdza Józefa Witkowskiego - proboszcza w Kiełpinach od 8 grudnia 1971 do 15 grudnia 1987 roku oraz rozpoczęcia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w 2013 roku.

* Zachęcam w lipcu do praktyki modlitwy litanią do Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa w kościele lub w gronie rodziny.

* Podziękowania:
- za
troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Piotra Zyra.

* Dzisiaj 24 lipca po mszy św. o godz. 18.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się spotkanie organizacyjne i zapisy na pieszą pielgrzymkę Matki Bożej Częstochowskiej.