Ogłoszenia parafialne na XVI tydzień zwykły

Niedziela, 17 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI tydzień zwykły

* W XVI tygodniu zwykłym będziemy obchodzić: w piątek, Święto Świętej Marii Magdaleny; w sobotę, Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, za tydzień w niedzielę, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

* Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego osobom, które w różny dostępny sposób wezmą udział w obchodzonym w tym roku po raz drugi Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. Temat wybrany przez Ojca Świętego na tę okazję brzmi: „Wydadzą owoc nawet i w starości” (Ps 92, 15). Ma on na celu podkreślenie, że dziadkowie i osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa, jak i dla wspólnot kościelnych. Dzień tej jest obchodzony w czwartą niedzielę lipca, a w roku bieżącym przypada 24-go lipca.

* Zachęcam w lipcu do praktyki modlitwy litanią do Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa w kościele lub w gronie rodziny.

* Podziękowania:

- za troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pani Ewy Rykaczewskiej.

* W poniedziałek 1 sierpnia po mszy św. o godz. 7.00 z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień 24 lipca w niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy na pielgrzymkę odbędą się podczas spotkania organizacyjnego, a osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tym spotkaniu będą mogły zapisywać się w biurze Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.00 (Plac Biedrawy 3, Działdowo, tel.: 23 697 28 66). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców na udział w pielgrzymce. Koszt pielgrzymki dla osób dorosłych 150 zł., a dla  młodzieży i studentów 70 zł.