Ogłoszenia parafialne na XII tydzień zwykły

Niedziela, 19 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XII tydzień zwykły

* Dzisiaj XII niedziela zwykła, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godzinie 17.00.

* Wtorek, – wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

* Środa, – rozpocznie się X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie pod hasłem: "Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości". Z uczestnikami tego zlotu katolickich rodzin z całego świata będziemy się łączyć w ramach „Tygodnia Rodziny" przez nowennę do Świętej Rodziny.

* Czwartek, – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, kolekta na potrzeby parafii.

* Piątek, – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, kolekta na potrzeby parafii.

* Sobota, – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i parafialne wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, zakonnicy.

* XIII niedziela zwykła, Parafialny Dzień Rodziny, kolekta na potrzeby inwestycyjne parafii.

* Zachęcam do praktyki nabożeństwa czerwcowego w kościele, przy figurach i krzyżach przydrożnych lub w gronie rodziny.

* Podziękowania:

- za pomalowanie krawężników - co szczególnie oryginalnością wykonania od lat wyróżnia mieszkańców Kiełpin; - wszystkim za dekorację domów i ich otoczenia; - przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała; - druhom OSP za zabezpieczenie trasy procesji;    - obsługę procesji przez mieszkańców Gronowa; - noszącym sztandary i chorągwie; - Paniom prowadzącym dzieci, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ministrantom; - Panom Janowi Grochowalskiemu, Henrykowi Margaszewskiemu i za przygotowanie i obsługę nagłośnienia; - Panu Krzysztofowi Malinowskiemu za śpiew i prowadzenie śpiewu w czasie procesji eucharystycznej;
- za
troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Andrzeja
Puczyńkiego.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Dawid GUMIŃSKI, zamieszkały w Parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku i panna Agnieszka Dorota MÓWIŃSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.