Ogłoszenia parafialne na XXXIII tydzień zwykły

Niedziela, 14 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII tydzień zwykły

WIADOMOŚCI   DUSZPASTERSKIE

XXXIII tydzień zwykły 14-21.11.2021 roku

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Zachowujemy ponadto: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

2. Niedziela: - V Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7); XIII Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Libanem”, po mszach zbiórka na głodujące dzieci w Libanie.

3. Środa: - wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki wielu zgromadzeń zakonnych, wdów, chorych, cierpiących, niewinnie prześladowanych, żebraków oraz piekarzy.

4. Czwartek: - wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc, dziewcząt i chłopców, którzy pragną doświadczyć radości czystej miłości.

5. Piątek: Nabożeństwo słowa Bożego dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej z obrzędem błogosławieństwa modlitewników, o godzinie 17.30.

6. Sobota: - wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego patrona oficerów, żołnierzy, orędownika w sprawach trudnych; - swoje święto patronalne będzie obchodzić Akcja Katolicka Diecezji Toruńskiej; .

7. Niedziela: - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; - wystawienie Najświętszego Sakramentu okolicznościowe modlitwy, aby uzyskać odpust zupełny;
- Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach; - swoje święto patronalne będzie obchodzić Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej; - tego dnia odbędzie się dekanalny wyjazd na spotkanie młodzieży w Toruniu. Zapisy po mszach w zakrystii.

8. Można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym: wypominki roczne.

9. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem znajduje się wykaz ponad dwustu miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, gdzie brak danych o dysponencie albo miejsce zostało utracone. Proszę o uzupełnienie danych.

10. W sobotę – 27 i w niedzielę 28 listopada odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

11. Serdeczne podziękowanie:
- za troskę o cierpiących niedostatek, potrzeby materialne naszej parafii oraz o czystość w kościele i na cmentarzu
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę Pana Stanisława Machujskiego.