Ogłoszenia parafialne na XXXI tydzień zwykły

Niedziela, 31 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI tydzień zwykły

WIADOMOŚCI   DUSZPASTERSKIE

XXXI tydzień zwykły 31.10 - 07.11.2021 roku

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Zachowujemy ponadto: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

2. Niedziela: - Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.

3. Poniedziałek: - uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte o godzinie 8.30 i 11.00, a procesja z modlitwą za zmarłych rozpocznie się na cmentarzu o godzinie 12.30.

4. Wtorek: - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte o godzinie 8.30, 9.30 i 15.00 procesja na cmentarzu przykościelnym z modlitwą jednorazowych zdrowasiek za zmarłych oraz Mszą Świętą.

5. Środa: - rocznica śmierci księdza Tadeusza SEROCZYŃSKIEGO (+1971).

6. Czwartek:- wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa, patrona czczonego jako opiekuna bibliotekarzy, instytutów wiedzy katechetycznej, proboszczów i profesorów seminarium.

7. W tym tygodniu nabożeństwa z okazji pierwszych śród, czwartków, piątków i sobót miesiąca.

8. Można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym: wypominki roczne, które odczytuje się w niedziele począwszy od pierwszej niedzieli adwentu, kiedy nie obchodzi się uroczystości; wypominki jednorazowe, które przedstawimy Bogu w łączności z procesją na cmentarzu przykościelnym i Mszą Świętą w intencji wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

9. W związku z niepełnymi informacjami na stronie internetowej www.cmentarnik.net/kielpiny , gdy wyświetla się komunikat: „Prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym - uzupełnienie danych lub prolongaty”, oznacza to, że brak danych o dysponencie miejsca pochówku albo że upłynął miejsce pochówku zostało utracone ze względu na brak przedłużenia prolongaty albo że nie ma informacji na o rezerwacji nowego miejsca pochówku. Zwracam się z prośbą o rezygnację ze sztucznych – plastykowych oznak pamięci oraz zalewanych w gips, czy beton dekoracji, które nigdy nie były i nie są oznaką żywej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na pochwałę zasługuje praktyka wykorzystania szklanych osłon zniczy w których można wielokrotnie wkłady

10. Serdeczne podziękowanie:
- za troskę o cierpiących niedostatek, potrzeby materialne naszej parafii oraz o czystość w kościele i na cmentarzu
- w tym tygodniu do sprzątania
kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę Pana Jana Orłowskiego.

11. „Mobilny Urzędnik” chęć skorzystania z programu można zgłosić:

- telefonicznie pod numer 530 639 988; za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: urzędnik@lidzbark.pl; poprzez opiekuna osoby chcącej skorzystać z pomocy w Urzędzie Miasta Gminy Lidzbark; osobiście w biurze przy ul. Dworcowej 2 w Lidzbarku.